Eodev

Eodev, öğrencilerin grup içerisinde birbirlerine ödevlerinde yardımcı oldukları, bilgi paylaşımı yaparak yeni arkadaşlar edindikleri sosyal eğitim portalıdır. Okulda herhangi bir ders ya da konuda yeterince bilgi alamadığını düşünen öğrenciler, Eodev’in sunduğu bu çok özel ve tamamen ücretsiz çözümden yararlanabilirler. Kullanım amacı çok basittir: Başkalarına bildiğin konularda yardım et ve emin olmadığın konularda da başkalarından yardım al; grup çalışmasına katıl!

Eodev üzerinden, anlamadığınız okul dersinizle ilgili bir soru sorup, sadece birkaç dakika içinde başka bir öğrenciden anlaşılabilir bir cevap alabilirsiniz. Bazıları ise, hakim olduğu konularla ilgili cevap bekleyen diğer öğrencilere yardım eder. Ne kadar yardımcı olursa, o kadar teşekkür ve puan toplar, Acemi’den Dahi’ye kadar farklı rütbeler kazanarak toplulukta lider moderatörler olabiliyorsunuz.
-Kurulduğu 2012 yılından beri, Eodev.com’da 4.2 milyon soruyu aşan bir içerik arşivi oluşmuş durumda.

-Eodev.com ana sayfa menüsünden görüleceği üzere site, ilkokul 1. sınıftan üniversiteye kadar geniş çaplı bir yaş grubuna hizmet veriyor. Detaylara bakacak olursak, kullanıcıların %41’i ortaokul, %33’ü lise ve %7’lik bir bölümü ise üniversite öğrencilerinden oluşmaktadır.

Eodev’in ilk yayınlandığı günden beri en dikkat çekici özellikleri arasında gösterilen fotoğraflı ödev paylaşımı sayesinde, geometri ya da çoktan seçmeli, tablolar, grafikler vb. içeren test sorularının kolayca paylaşımı yapılabiliyor. Yenilenen uygulamada ise mobilden cevap ekleme sırasında da fotoğraflı paylaşım yapmak mümkün olacak. Uzun süredir beklenen yenilikler arasındaki özel mesaj fonksiyonu, artık mobilde de uygulanıyor.