Google Earth

Ücretsiz

İncelemeni ekle
1
Karşılaştır

Google Earth, tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır. Google Earth uygulaması, dijital çağda her vatandaşının mutlaka görmesi gereken bir uygulamadır. Öğrenciler, belirli yerleri arayabilir veya dünya genelinde hızlı bir şekilde gezinti yapabilir. Ayrıntıları yakınlaştırarak park etmiş arabaların ve hatta yayaların seviyesine kadar gösterebilir. Dünyanın birçok bölgesi 3D olarak görüntülenebilir ve öğrencilerin şehirleri, kırsal alanları ve ünlü simge yapılarını üç boyutlu olarak görmeleri sağlanabilir.

Öne Çıkan Özellikler

  • Sokak Görünümü, öğrencilerin sokakta duruyormuş gibi bir görünüm elde etmelerine olanak tanır ve fotoğraflar seçeneğinin açılması, bu konumların kullanıcı katkılı fotoğraflarına erişim sağlar.
  • Bilgi Kartları, ek fotoğrafların yanı sıra konumlar için bol miktarda arka plan bilgisi sağlar. Yüksek kaliteli Voyager seçeneğinde, tarihi yerler, dünyadaki kültürler, coğrafi harikalar, ekosistemler ve hatta Mitler ve Efsaneler gibi konularda önceden oluşturulmuş çok sayıda tur bulunur. Bu turlar, sınıf üniteleri için başlangıç ​​noktaları veya kendi başlarına daha kısa dersler olabilir.

Google Earth, küresel sıcaklıkları, rüzgar hızını, yağışları ve daha fazlasını gösteren güncel uydu görüntülerine sahiptir. Uygulama ayrıca, öğrencilerin görüntüyü kaydetmesine veya bir arkadaşına göndermesine olanak tanıyan hızlı bir “kartpostal” anlık görüntüsü almak için uygun bir seçeneğe sahiptir. Konumlar arasındaki mesafeler, yerleşik mesafe aracıyla ölçülebilir. Kullanıcılar konumları kendi Yerlerim listesine kaydedebilir ve kendi harita dosyalarını içe aktarabilir.

Google Earth ile dünya üzerinde hemen hemen tüm yerleşim yerleri görüntülenebilir, böylelikle öğrenciler coğrafi okuryazarlıkları başta olmak üzere sanat, tarih, coğrafya vb. birçok alanda görsel bilgi edinmeleri sağlanabilir.

Ek Bilgiler: Google Earth

Öğretim Yöntemi

Öğretim Tekniği

Beceri

, ,

Desteklenen Platform

, ,

Dil Desteği

,

Kademe

, , ,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: Google Earth

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"Google Earth" için inceleme gönderen ilk kişi olun

egitimcantasi.com
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0