Editör Seçimi

Google Classroom

Ücretsiz

İncelemeni ekle
1
Karşılaştır

Ödev yönetimini kolaylaştıran, ortak çalışma ortamını güçlendiren ve iletişimi artıran bir hizmet olan Google Classroom, öğretim sürecini daha üretken ve anlamlı kılar. Eğitimciler sınıflar oluşturabilir, ödev verebilir, geri bildirim gönderebilir ve her şeyi tek bir yerde görebilir. Classroom ayrıca Google Dokümanlar ve Drive gibi diğer Google araçlarıyla sorunsuz şekilde entegre olur.

Okullar ve sivil toplum kuruluşları, ücretsiz sunulan Eğitim için G Suite ve Sivil Toplum Kuruluşları için G Suite’in temel bir hizmeti olarak Classroom’a sahip olabilir. Kişisel Google Hesabı olan kişiler de Classroom’u ücretsiz olarak kullanabilir. Classroom, kuruluşlar için G Suite Enterprise veya G Suite Business gibi G Suite ürünlerinde ek bir hizmet olarak sunulur.

Classroom’la Neler Yapabilirsiniz?

Öğretmenler Sınıf, ödev ve not oluşturma ve bunları yönetme.
Doğrudan, gerçek zamanlı geri bildirim ve not verme.
Öğrenciler Sınıfı ve materyalleri izleme.
Kaynakları paylaşma ve sınıf akışında ya da e-posta
yoluyla etkileşimde bulunma.
Ödev teslim etme.
Geri bildirim ve not alma.
Veliler Öğrencilerinin çalışmalarıyla ilgili bir e-posta özeti
alabilirler.
Bu özette eksik veya teslim tarihi yaklaşan çalışmalar ve
sınıf etkinliğiyle ilgili bilgiler bulunur.Not: Veliler Classroom’da doğrudan oturum açamaz.
E-posta özetlerini almak için başka bir hesap
kullanmaları gerekir.
Yöneticiler Alanlarında sınıf oluşturma, görüntüleme veya silme.
Sınıflara öğrenci ve öğretmen ekleme veya sınıflardan
öğrenci ve öğretmen kaldırma.
Alanlarındaki tüm sınıflarda yapılan çalışmaları
görüntüleme

Classroom’un Özellikleri Ve Avantajı

Classroom; e-posta, dokümanlar ve depolama alanı sunan ücretsiz bir üretkenlik araçları paketidir. Classroom zaman tasarrufu sağlama, sınıfta düzeni koruma ve öğrencilerle olan iletişimi artırma konularında öğretmenlere destek olmak üzere öğretmenlerle birlikte geliştirilmiştir.

Öğretmenlere Zaman Kazandırma

Öğrencileri kolayca ekleyin: Öğrenciler sınıfa bir kodla katılabildiğinden öğretim için daha fazla zaman kalır.

Birden çok sınıfı yönetin: Başka bir sınıfa ait duyuru, ödev ve soruları tekrar kullanın. Yayınları birden çok sınıfta paylaşın ve ileride başvurmak üzere dersleri arşivleyin.

Birlikte öğretin: Dersi 20 kişiye kadar ek eğitmenin katılımıyla öğretin.

Tek tıklamayla kullanılan çalışma sayfaları: Bir çalışma sayfası şablonunu kullanarak tek tıklamayla her öğrenci için ayrı bir doküman oluşturun.

Zengin ödev materyalleri: Ödevlerinize çeşitli materyaller ekleyin (ör. YouTube videoları, Google Formları ile hazırlanmış bir anket, PDF dosyaları ve Google Drive’ınızdaki diğer öğeler). Öğretmen ve öğrenciler, Classroom mobil uygulamasında doküman ve PDF’ler üzerine çizim yapabilir, metinleri vurgulayabilir veya not yazabilir.

Ödevleri özelleştirin: İsteğe bağlı teslim tarihleri ekleyin, özelleştirilmiş not değerleri oluşturun ve not verilen ödevleri takip edin.

Önceden hazırlık yapın: Yayın ve ödev taslakları hazırlayın veya bunları belirlenen bir tarih ve saatte sınıf akışında yayınlanacak şekilde planlayın.

Hızlı çıkış biletleri ve anketler: Öğrencilere bir soru sorun ve verilen cevapları Classroom’da görüntüleyin.

Sınıf temanızı özelleştirin: Sınıfınızın varsayılan rengini veya tema resmini değiştirin.

Kaynakları tek bir yerde tutun: Ders programı ya da sınıf kuralları gibi dokümanların bulunacağı bir sınıf kaynakları sayfası oluşturun.

Öğrencilerin düzenli olmasını sağlayın: Classroom, her sınıf için bir Google Takvimi oluşturur ve bu takvimi teslim tarihleriyle günceller. Öğrenciler, teslim tarihi yaklaşan ödevleri/soruları sınıf akışında, çalışma sayfalarında veya sınıf takviminde görebilir.

Öğretmenlerin düzenli olmasını sağlayın: Ödevler, sorular, verilen notlar ve önceki yorumlar gibi öğrencilerle ilgili bilgileri inceleyin. Bir veya daha fazla sınıfa ait çalışmaları görebilir ve gözden geçirilmesi gerekenlere göre sıralayabilirsiniz.

Sınıfların düzenli olmasını sağlayın: Öğretmenler, yayınlara çeşitli konular ekleyip akışı konuya göre filtreleyerek sınıf akışını düzenli hale getirebilir.

Hızlıca ve kolayca not verin: Öğrencileri ad veya soyadlarına göre sıralayın, hangi öğrencilerin ödevlerini teslim ettiğini görün, öğrencilerle daha sonra paylaşmak üzere not taslakları hazırlayın ve özel yorumlar ekleyin. Ayrıca, Classroom mobil uygulamasını kullanarak öğrenci çalışmalarına ek açıklama ve görsel geri bildirim eklemeniz de mümkün.

Notları aktarın: Notların son halini Google E-Tablolar’a veya bir CSV dosyasına aktararak bu notları başka bir uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Diğer popüler öğretim araçlarıyla entegrasyon: Mevcut Classroom sınıflarınızı iş ortağı uygulamalarıyla senkronize edin.

Öğrenciye özel ödevler: Öğretmenler, sınıftaki her bir öğrenciye yönelik çalışma ve duyuru yayınlayabilir.

İletişim Ve Ortak Çalışma

Her zaman, her yerden erişin: Classroom’a web’den veya Android ve iOS Classroom mobil uygulamalarından erişebilirsiniz.

Gerçek zamanlı geri bildirim: Öğrencilerin çalışmalarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyin, düzenleyin ve çalışmalara yorum ekleyin. Classroom mobil uygulamasını kullanarak öğrencilerin çalışmalarına ek açıklamalar ekleyin.

Sınıf tartışmaları oluşturun: Sınıf akışında, duyuru yayınlayabilir, öğrencilerle soru temelli tartışmalar yapabilir veya önemli konuları en üste taşıyabilirsiniz.

Sınıf tartışmalarını yönetin: Sınıf akışına kimlerin yayın ekleyebileceğini kontrol edin ve gerekli gördüğünüzde, belirli öğrencilerin yayın paylaşmasına veya yorum yazmasına sınırlama getirin.

İçerik paylaşın: Classroom’da Paylaş uzantısında tek bir tıklamayla web sitelerindeki bağlantı, video ve resimleri Classroom’da paylaşın.

İçeriği öğrenci ekranlarına gönderin: Web sayfalarını Classroom’da Paylaş uzantısıyla anında sınıfa gönderin. Öğrenciler de kendi ekranlarını öğretmenle paylaşabilir.

Velilerle iletişime geçin: Öğretmenler, öğrencilerin teslim zamanı yaklaşan veya eksik çalışmalarıyla ilgili bilgiler içeren bir e-posta özetine kaydolmaları için velilere davet gönderebilir. Veliler ayrıca, öğretmenler tarafından sınıf akışında yayınlanan duyuru ve sorularla ilgili olarak da bilgi alır.

Ek Bilgiler: Google Classroom

Beceri

, ,

Desteklenen Platform

, ,

Dil Desteği

,

Kademe

,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: Google Classroom

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"Google Classroom" için inceleme gönderen ilk kişi olun

Eğitim Teknolojileri Dizini
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0