1
Karşılaştır

Açık kaynak olan uygulama Print Screen butonu işlevini çok daha fonksiyonel hale getiriyor. Ekranın belirli bir alanını süper hızlı bir şekilde yakalamanızı ve yakaladığınız anda kopyalanmış olmasını veya dilerseniz otomatik olarak belirlediğiniz bir dizine/adrese kaydedilmesini sağlıyor.


Örnek kullanımlar;

 • Bir pdf üzerinde 2600 adet resim çekmem gerekiyordu. Ayarlara girdim ve uygulamanın çektiği her resmi otomatik sayı numarası ile adlandırarak bir klasöre kaydetmesi için ayarladım. İşimi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdim. Resimlerin otomatik numaralandırılması da hangi resmin hangi ögeye ait olduğunu belirlememi sağladı.
 • Whatsapp kullanıyorsunuz ve hızlı ve anlık paylaşımlar yapmanız gerekiyor, sadece Print Screen butonuna basın, resmini çekmek istediğiniz alanı seçin ve başka hiçbirşey yapmadan istediğiniz yere yapıştırın, ofis belgeleri olabilir, whatsapp olabilir, eposta metin alanı olabilir.
 • Dilerseniz dosyaları bir klasörede kaydedilmesini mesela masaüstüne, sağlayabilirsiniz. Lazım oldukça kullanabilirsiniz.
 • Derslerde önemli gördüğünüz içeriklerin dilediğiniz bölümlerinin resmini çekebilir ve çalışma kağıtlarına yapıştırabilirsiniz.
 • Ayarlarda otomatik Destinasyon belirleyip çeker çekmez resmin word belgesinde açılmasını sağlayabilirsiniz.
 • link paylaşmak için otomatik imgur web sitesine resim yükleme özelliği ile süper hızlı link alabilirsiniz.

Greenshot ayarlar ekranı

Ek Bilgiler: Greenshot

Öğretim Yöntemi

Beceri

,

Desteklenen Platform

,

Dil Desteği

,

Kademe

, , ,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: Greenshot

1 incelemesi Greenshot

5.0 puan / 5
1
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın
Tümünü göster En Faydalı En Yüksek Oylama En Düşük Oylama
 1. Hasan Kurtoğlu

  Ekran fotoğrafı almanın en kolay yolu sanırım.

  Ekran fotoğrafı almanın yanı sıra alınan fotoğrafla ne yapacağınızı uygulama içerisinden seçebiliyorsunuz.(Klasöre kaydetme, word’e kopyalama PP’e kopyalama vb..)

  Örnek bir senaryoda; seçtiğiniz bir tuş ile hızlıca pdf den bir test sorusu yakalayın. Daha sonra önceden belirlediğiniz(word, powerpoint…vb) bir programa otomatik olarak soruları yerleştirsin. Hazır pdf sorularından sınav hazırlamanın en hızlı yolu diyebilirim. Ortalama 15 dk da bir sınav hazırlanabiliyor.

  Faydalı(1) Faydalı Değil(0)Daha önce oy verdiniz

  Bir inceleme ekle

  Eğitim Teknolojileri Dizini
  Logo
  Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
  Karşılaştır
  0