1
Karşılaştır

Turnitin dünyanın en etkili intihal önleme çözümlerinden biridir. Turnitin, metin içeren belgelerin taratılması ile orijinal olmayan içeriği tespit edebilir. İnternet içeriği, akademik içerik ve yazılı öğrenci ödevlerinden oluşan dünyanın en büyük koleksiyonuyla benzerlikleri vurgulayarak olası akademik suistimalleri yönetebilirsiniz.

Uygulama özellikleri nelerdir?

  • Benzerlik Kontrolü: Turnitin’de bir ödeve yapılan tipik bir gönderi bir Benzerlik Raporu oluşturur. Benzerlik Raporu gönderi metni ile ödev için seçilen arama hedefleri arasındaki karşılaştırmanın sonucudur; bu, milyarlarca etkin ve arşivlenmiş internet bilgisi sayfasını, Turnitin’e daha önce gönderilmiş çalışmaların bir havuzunu ve on binlerce süreli yayının, günlüğün ve yayının bir havuzunu içerebilir. Keşfedilen eşleşen veya yüksek oranda benzer metinler Ödev Kutusu’nda bulunan Benzerlik Raporu’nda ayrıntılı olarak açıklanır.
  • Geri Bildirimde Bulun: Öğrencileri eleştirel bir biçimde düşünmeye ve yazdıklarını sahiplenmeye teşvik edin. Kullanımı kolay geri bildirim ve puanlama özellikleri, eğitici müdahalelerde bulunmayı ve hem sınıf içinde hem de sınıf dışında zamandan tasarruf etmeyi kolaylaştırmaktadır.
  • Akademik Becerileri Geliştir: Öğrencileri K-12’de, yüksek öğrenimde ve ötesinde başarıya hazırlayın. Bir ömür boyu sürecek orijinal düşünce, özgün yazım ve akademik dürüstlük pratiklerinin temellerini atın.
  • Not Defteri: Not defteri ürünü eğitmenin öğrenci notlarını ve sınıf için devam durumunu izlemesine olanak tanır.
  • Puan Verme: Not defterindeki her ödev bir atanmış puan değeri taşır. Not defterinden eğitmen ödeve bir puan değeri ekleyebilir veya istediği zaman ödev için puan değerini ayarlayabilir.
  • Ödevler: Öğrenciler tarafından tüm gönderiler bir Turnitin sınıfındaki ödevlere yapılır. Belirli bir sınıf için ödevler sınıf ana sayfasında oluşturulur, görüntülenir ve değiştirilir.
  • Sınıflar: Turnitin’deki eğitmen ve öğrenci faaliyetlerinin büyük kısmı eğitmen tarafından oluşturulan bir sınıf veya sınıflarda meydana gelir. Sınıf, eğitmen tarafından öğrencileri ve öğrenci gönderilerini gruplar halinde düzenlemek için kullanılır. Birden fazla kurs için tek bir sınıf kullanılabilir fakat bu organizasyonda ek güçlüklere neden olacağı için tipik olarak tavsiye edilmez. Sınıf ve ödevleri sınıf oluşturma tarihi ve seçilen sona erme tarihi arasında eğitmene tam olarak sunulur. Bir sınıfın süresi sona erdiği anda sınıftaki bilgiler ve ödevler görüntülenebilir fakat yeni gönderiler veya ödevler yapılamaz. Eğitmen sınıfı yeniden etkinleştirmek için sona eren bir sınıfın süresini uzatabilir.

Ücret Modeli

Turnitin, kurumlara özel olarak sunulan bir hizmettir. Bu nedenle web sitesinde herhangi bir ödeme planı sunulmamakta, iletişime geçilmesi istenmektedir.

Ek Bilgiler: Turnitin

Beceri

,

Desteklenen Platform

Dil Desteği

,

Kademe

,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: Turnitin

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"Turnitin" için inceleme gönderen ilk kişi olun

Eğitim Teknolojileri Dizini
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0