4
Karşılaştır

Wordwall hem etkileşimli hem de yazdırılabilir etkinlikler oluşturma olanağı sunan bir uygulamadır. Sunulan şablonların çoğu hem etkileşimli hem de yazdırılabilir formatta kullanılabilmektedir. Etkileşimliler bilgisayar, tablet, telefon veya etkileşimli beyaz tahta gibi web özellikli herhangi bir cihazda oynatılır. Öğrenciler tarafından bireysel olarak oynanabilir veya öğrencilerin sırayla sınıfın önünde oynamasıyla öğretmen önderliğinde oynanabilirler. Yazdırılabilirler, doğrudan yazdırılabilir veya PDF dosyası olarak indirilebilir. İnteraktif etkinliklere eşlik eden veya tek başına etkinlikler olarak kullanılabilirler.

Hangi materyal türleri bulunmaktadır?

 • Test: Çoktan seçmeli bir dizi soru.
 • Eşleştirme: Her anahtar kelimeyi tanımının yanına sürükleyin ve bırakın.
 • Rastgele tekerlek: Hangi öğenin bir sonraki sırada geldiğini görmek için tekerleği döndürün.
 • Kutuyu aç: Açmak ve içindeki öğeyi ortaya çıkarmak için sırayla her kutuya dokunun.
 • Gameshow testi: Zaman baskısı, yaşam çizgileri ve bonus turuyla çoktan seçmeli bir sınav.
 • Eşleşmeyi bul: Ortadan kaldırmak için eşleşen cevaba dokunun. Tüm cevaplar gidene kadar tekrarlayın.
 • Düzelt: Her cümleyi doğru sıraya göre yeniden düzenlemek için sözcükleri sürükleyin ve bırakın.
 • Grup sıralaması: Her öğeyi sürükleyin ve doğru grubuna bırakın.
 • Eksik sözcük: Bir metin içindeki kelimeleri cümle içinde doğru konuma bıraktığınız bir cümle tamamlama aktivitesi.
 • Eşleşen çiftler: Eşleşen olup olmadıklarını ortaya çıkarmak için bir seferde bir çift kutucuğa dokunun.
 • Anagram: Sözcüğü veya ifadeyi düzeltmek için harfleri doğru konumlarına sürükleyin.
 • Köstebek vurmaca: Köstebekler birer birer görünür, kazanmak için sadece doğru olanlara vurun.
 • Labirent kovalamaca: Düşmanlardan kaçarken doğru cevap bölgesine koşun.
 • Etiketli çizim: Pimleri sürükleyin ve resimdeki doğru yere bırakın.
 • Kelime arama: Kelimeler bir harf ızgarasında gizlidir. Onları olabildiğince çabuk bulun.
 • Rastgele kartlar: Karışık bir desteden rastgele kartlar dağıtın.
 • Bulmaca: Bulmacayı çözmek için ipuçlarını kullanın. Bir sözcüğe dokunun ve cevap yazın.
 • Kutucukları çevir: Yakınlaştırmak için dokunarak ve çevirmek için kaydırma yaparak iki taraflı kutucuklar serisini keşfedin.

Öne Çıkan Özellikler

Şablonları kullanarak oluştur: Etkinlikler bir şablon sistemi kullanılarak oluşturulur. Bu şablonlar Quiz ve Çapraz Bulmaca gibi tanıdık klasikleri içerir. Labirent Takibi ve Uçak gibi arcade tarzı oyunlar ve Oturma planı gibi sınıf yönetimi araçarı da vardır. Yeni bir etkinlik yapmak için şablonu seçerek başlar ve ardından içeriğinizi girersiniz. Bu kolaydır ve sadece birkaç dakika içinde tam etkileşimli bir etkinlik oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Şablon değiştirme: Bir etkinlik oluşturduktan sonra, tek bir tıklamayla farklı bir şablona geçebilirsiniz. Bu size zaman kazandırır ve farklılaştırma ve zenginleştirme için harikadır. Örneğin şekil adlarını temel alan bir Eşleştir etkinliği oluşturduysanız, bunu tam olarak aynı şekil adlarına sahip bir Bulmaca’ya dönüştürebilirsiniz. Aynı şekilde, kaynağınızı bir Quiz, Kelime arama ve daha birçok olasılığa dönüştürebilirsiniz.

Herhangi bir etkinliği düzenleyin: Önceden yapılmış etkinlikleri kabul etmeye gerek yok. Bir etkinlik bulursanız ancak bu doğru değilse, sınıfınıza ve öğretim tarzınıza uygun materyalleri kolayca özelleştirebilirsiniz.

Temalar ve seçenekler: İnteraktifler farklı temalarda sunulabilir. Her tema farklı grafikler, yazı tipleri ve sesler ile görünümü ve hissi değiştirir. Ayrıca bir zamanlayıcı ayarlamak veya oyunu değiştirmek için daha fazla seçenek bulacaksınız. Yazdırılabilirlerin de seçenekleri vardır. Örneğin, yazı tipini değiştirebilir veya sayfa başına birden çok kopya yazdırabilirsiniz.

Öğrenci ödevleri: Wordwall etkinlikleri, öğrenci tarafından tamamlanan ödevler olarak kullanılabilir. Bir öğretmen bir ödev verdiğinde, öğrenciler ana etkinlik sayfasını ziyaret etmeden o etkinliğe yönlendirilirler. Bu özellik, öğrencilerin kendi cihazlarına erişebildiği sınıfta veya ödev vermenin bir yolu olarak kullanılabilir. Her öğrencinin sonuçları kaydedilir ve öğretmene verilir.

Öğretmenlerle paylaşma: Oluşturduğunuz her etkinlik genel yapılabilir. Bu, etkinlik sayfası bağlantısını e-posta, sosyal medya veya başka yollarla paylaşmanızı sağlar. Ayrıca diğer öğretmenlerin Topluluk arama sonuçlarında etkinliği bulmasına, oynamasına ve bunun üzerine inşa etmesine olanak tanır. İsterseniz etkinlikleri özel tutabilirsiniz, bu da yalnızca sizin erişebileceğiniz anlamına gelir.

Bir web sitesine gömme: Wordwall etkinlikleri, bir HTML kodu parçacığı kullanılarak başka bir web sitesine yerleştirilebilir. YouTube veya Vimeo’da, size kendi sitenizde oynanabilir bir etkinlik sunan video gömme özelliğiyle aynı şekilde çalışır. Bu, kendi blogunuzu veya okulunuzun sanal öğrenme ortamını (ÖYS) geliştirmek için harika bir yoldur.

Çok oyunculu oyunlar: Çok oyunculu, tüm öğrencilerin kendi cihazları üzerinden aynı oyuna eşzamanlı olarak katıldığı bir formattır. Öğretmen, sınıfın önünden oyunun akışını kontrol eder. Örneğin Quiz gibi öğrencilerin mümkün olduğunca çabuk doğru cevabı vermek için yarıştığı bazı oyunlar rekabetçidir. Brainstorm gibi diğerleri ise işbirlikçi bir tartışmayı kolaylaştırır.

Ödeme Planı

WordWall ücretsiz, standart ve pro olmak üzere üç plan sunmaktadır. Standart plan aylık ₺13, pro plan ise aylık ₺19,50‘dir. Planlar arasında şu farklılıklar bulunmaktadır:

Etkileşimli içeriklerin sayısı: Ücretsiz:18 Standart: 18 Pro: 33
Yazdırılabilir içeriklerin sayısı: Ücretsiz: 14 Standart: 14 Pro: 21
Çok oyunculular: Ücretsiz: 0 Standart: 1 Pro: 4
Oluşturabileceğiniz kaynak sayısı: Ücretsiz: 5 Standart: Sınırsız  Pro: Sınırsız

Ek Bilgiler: WordWall

Öğretim Yöntemi

Öğretim Tekniği

Beceri

Desteklenen Platform

,

Dil Desteği

,

Kademe

, , ,

Ödeme Planı

,

Ekran Görüntüleri: WordWall

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"WordWall" için inceleme gönderen ilk kişi olun

Eğitim Teknolojileri Dizini
Logo
Uygulamaları karşılaştır
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0